Drukarki fiskalne w kantorze

Wszystko wskazuje na to, że od kwietnia przyszłego roku wszystkie kantory będą zobowiązane przepisami do zakupu urządzeń fiskalnych. Chodzi zapewne o uszczelnienie i kontolę sprzedaży w kantorach. Klient kupujący walutę otrzyma dodatkowo paragon fiskalny. Mowa tutaj o projekcie rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących, które corocznie obejmowało także kantory wymiany walut. Przeczytaj treść rozporządzenia.

Kantory wymiany walut oprócz wydatków związanych z zakupem drukarek fiskalnych współpracujących z oprogramowaniem kantoru (koszt około 2500,- netto plus serwis roczny urządzenia) muszą także uaktualnić oprogramowanie kantoru wymiany walut. Dodatkowo urządzenia fiskalne nie zarejestrują kursu waluty z dokładnością większą niż trzy miejsca po przecinku - a w kantorze KANTOR-LOGIC wykorzystujemy aż do siedmiu miejsc po przecinku. Drukowanie paragonu fiskalnego zostało już pozytywnie rozwiązane dwa lata temu i opcję drukowania wystarczy tylko aktywować.

Z powodu ogromnej ilości obowiązków sprawozdawczych wynikających z prowadzenia kantoru wymiany walut wydaje się absolutnie niezbędne posiadnie oprogramowania z najwyższej półki typu KANTOR-LOGIC , który oprócz obsługi wszyskich typów drukarek, tablic i telewizorów potrafi także wysyłać sprawozdania kwartalne PZKAN w formie elektronicznej oraz ewidencję GIIF do Ministerstwa Finansów także w formie elektronicznej opatrzonej certyfikatami bezpieczeństwa. Posiadamy 20 letnie doświadczenie w tworzeniu oprogramowania - zapraszamy do współpracy !

do góry
zamknij